Tradycja słynnego na cały świat zegara Mora została zainicjowana przez rzemieślnika Kranga Anders Anderssona i trwała aż do XIX wieku. Każda z części, z jakiej składał się zegar – wahadło, mechanizm, dzwonki, wskazówki oraz tarcza były produkowane oddzielnie. Natomiast drewniana skrzynia, w której mieściło się całe serce zegara, była indywidualnie zamawiana przez właściciela zegara u stolarza. Po czym, wszystkie elementy zegara były montowane przez jednego rzemieślnika w spójną całość.
Generalnie, zegary Mora były produkowane w różnych kształtach, ale wszystkie opierają się na kształcie liczby osiem lub zaokrąglonym kształcie symbolizującym ciało kobiety. Większość zegarów Mora prezentuje zarówno wpływ gustawiański i styl rokoko, a ich kolor nawiązuje do mody panującej w tamtejszym okresie. Tradycyjnie, zegary Mora przekazywano w darze dla panny młodej w dniu ślubu.
---
AUTENTYCZNOŚĆ (okres powstania, rodzaj drewna użyty do jej wykonania) została potwierdzona przez doświadczonego znawcę przedmiotów zabytkowych i antykwarycznych. Firma Antique Beauty wystawia na przedstawiony przedmiot CERTYFIKAT WYSTAWCY, na którym potwierdza się autentyczność, legalne pochodzenie, przybliżoną datę oraz miejsce powstania mebla.
Na Państwa pytania chętnie odpowiemy pod numerem:
600-644-555
lub przez e-mail: info@antiquebeauty.eu